Eğitime ulaşmada sorun yaşayan öğrencilere tablet verildi

Eğitime ulaşmada sorun yaşayan öğrencilere tablet verildi

Eğitime ulaşmada sorun yaşayan öğrencilere tablet verildi

MERSİN’in Çamlıyayla ilçesinde Kaymakam Ferhat Altay, uzaktan eğitime ulaşmakta zorluk çeken kırsaldaki öğrencilere tablet dağıttı.
Kaymakam Ferhat Altay’ın çabaları ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal’ın organizasyonunda ilçede uzaktan eğitime ulaşmada sıkıntılar yaşayan öğrenciler için ilk olarak eğitim destek noktaları oluşturuldu. Kaymakam Altay’ın çağrılarına kulak veren hayır sever vatandaşlar da öğrencilere tablet hediye etti. Ayrıca ilçe genelinde ve okul bazında öğrenciler ve öğretmenler arasında ödüllü yarışmalar düzenlenerek öğrenci ve öğretmenlerin derslere katılımı en üst düzeye çıkarıldığı belirtildi. Dağıtımı devam eden tabletleri teslim alan öğrencilerin de derslere aktif olarak katılması ile birlikte dönem başında EBA canlı derse katılım oranında son sıralarda yer alan Çamlıyayla ilçesinde 2020-2021 eğitim-öğretim yılı birinci dönemi sonu verilerine göre, EBA’da yüzde 100 aktif öğretmen kullanımı ve yüzde 91.2 aktif öğrenci kullanım oranlarıyla Mersin’de en yüksek orana sahip ilçe oldu.

4375
Önceki Haber
4381
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.