BAŞKAN HALUK BOZDOĞAN, COVİD-19’A KARŞI SÜRÜCÜLERİ BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN HALUK BOZDOĞAN, COVİD-19’A KARŞI SÜRÜCÜLERİ BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN HALUK BOZDOĞAN, COVİD-19'A KARŞI SÜRÜCÜLERİ BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN BOZDOĞAN, COVİD-19’A KARŞI SÜRÜCÜLERİ BİLGİLENDİRDİ

Tarsus Belediyesi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında hem araç sürücülerine maske, dezenfektan ve sağlık kiti dağıtıldı hem de araçları dezenfekte edildi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da uygulamaya katıldı, sürücü koronavirüs önlemleri konusunda bilgilendirdi.

Tarsus Belediyesi’nin girişimleriyle başlatılan, Tarsus Kaymakamlığı ve Tarsus Emniyet Müdürlüğü’nün de destek verdiği dezenfektan alanı uygulaması, sürücülerin he bilinçlendirildiği hem de dezenfektan ve maske desteği aldığı bir uygulamaya dönüştü.

Polisin rutin uygulamalarını yaptığı noktalarda dezenfektan alanı oluşturan Tarsus Belediyesi, trafik ve asayiş kontrolünden geçen araçların sürücülerine maske, dezenfektan, kitap, şapka, oto kokusu, kaza kiti, hijyen kiti ve uyarıcı broşürleri veriyor.

Bunun yanı sıra araçlar Tarsus Belediyesi’nin özel kıyafetli ekipler tarafından dezenfekte ediliyor. Az sayıdaki firma tarafından ücret karşılığı yapılan dezenfeksiyon işlemi Tarsus Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yapılıyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da dezenfekte alanına giderek uygulamadan faydalanan sürücülere maske, mesafe ve hijyen konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

3089
Önceki Haber
3096
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.