Avrupa Süper Ligi için men kararı

Avrupa Süper Ligi için men kararı

Avrupa Süper Ligi için men kararı

UEFA, Premier Lig, La Liga, Serie A yönetimlerinden yapılan açıklamada, “Avrupa Süper Ligi’ne katılacak kulüpler, UEFA ve FIFA organizasyonlarından men edilecek” denildi.
Avrupa futbolunun 12 dev kulübü, UEFA’nın Şampiyonlar Ligi formatını reddederek planladıkları yeni oluşumu resmen duyurdu.

Avrupa’nın dev kulüpleri Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham, Avrupa Süper Ligi’ni kurduklarını açıkladı.

ORTAK AÇIKLAMA GELDİ
UEFA, Premier Lig, La Liga, Serie A yönetimlerinden ortak açıklama geldi.

Avrupa Süper Ligi’ne katılma kararı alan kulüpler yerel ligler, UEFA ve FIFA organizasyonlardan men edilecek.
“TÜM ÖNLEMLERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ”
“Hem hukuki hem de sportif olmak üzere her düzeyde alabileceğimiz tüm önlemleri değerlendireceğiz. Bu alaycı proje, toplumun dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda birkaç kulübün çıkarına dayanan bir proje.

Bunun olmasını önlemek için hem adli hem de sportif olmak üzere her düzeyde alabileceğimiz tüm önlemleri değerlendireceğiz.”

6519
Önceki Haber
6528
Sonraki Haber

Bu habere yorum yap...

Benzer Haberler

Haberlere abone ol

Çamlıyayla Haber'e abone olup, Çamlıyayla ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve Mersin Geneli hakkındaki olaylardan anında haberdar olabilirsiniz.